Kratom

Kratom je prášek získaný namletím listů tropického stromu s názvem Mitragyna speciosa. Tato rostlina pochází z jihovýchodní Asie, kde už po staletí nachází využití v tradiční medicíně nebo jako podpůrný prostředek při práci. Listy stromu obsahují přes 40 účinných alkaloidů, z nichž největší zastoupení má látka zvaná mitragynin

Druhy (barvy) kratomu rozlišujeme podle zbarvení žilek na listech. Ta se liší podle doby zrání či zpracování a spolu s barvou se mění také obsah účinných alkaloidů.

Kratom na našem e-shopu slouží pouze jako sběratelský předmět.

4 položek celkem
stillchill green maeng da kratom
od 199 Kč
539/30
stillchill white maeng da kratom 545/30
zlaty kratom web LQ stillchill
od 199 Kč
725/30
stillchill red maeng da kratom
od 199 Kč
542/30

Druhy kratomu

Nejčastěji se setkáte s odrůdou Maeng da, ktera byla údajně vyšlechtěna speciálně pro své stimulační účinky.

Barvy kratomu pak rozlišujeme podle zbarvení žilek na listech. Barva žilek závisí na stáří listu a (nikoliv na druhu stromu, jak je často mylně uváděno). Dále záleží také na způsobu zpracování – zpravidla se jedná o odlišný proces sušení, některé druhy pak prochází ještě fermentací. Z toho je jasné, že podle barvy se budou lišit také účinky kratomu.

 

Účinky kratomu

Kratom obsahuje přes 40 alkaloidů, které působí na centrální nervový systém. Jelikož však česká legislativa neumožňuje sdílet informace o užívání, účincích nebo dávkování zde ani u konkrétních produktů, podívali jsme se na kratom a mitragynin podrobně na našem blogu.

V článku se dozvíte vše, co vás o kratomu zajímá: odkud se bere, jak se liší jednotlivé druhy, jak působí na lidský organizmus, nebo zda je možné si na kratomu vypěstovat závislost. 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz