CBN oleje

Pod písmenky CBN je schovaný kanabinol obsažený v konopí, jehož potenciál vidí vědci zejména v řešení zdravotních potíží lidí i zvířat. Tato organická sloučenina má podobné účinky jako THC, hlavním rozdílem ale je, že nepůsobí psychotropně – podobně jako o něco známější příbuzný kanabidiol CBD.

#ShowMore#

Co je to vlastně CBN?

Ve zkratce se jedná o přírodní a legální způsob, jak pomoci svému psychickému i fyzickému zdraví. Efekt CBN olejů či kapek je nejčastěji spojován se spánkem. Potvrzují to i výsledky výzkumů, které vyzdvihují zejména pozitivní dopad na kvalitu a dobu spánku. Neméně podstatným zdravotním přínosem kanabinolu jsou i jeho protizánětlivé účinky, které mohou pomoci při léčbě zánětlivých chronických i autoimunitních onemocněních. Účinky přípravků s obsahem CBN mohou navrátit ztracenou chuť k jídlu a ulevit od bolestí. Díky těmto mnoha pozitivním účinkům si CBN zejména v posledních letech získává množství pozornosti po celém světě. Přitom byl poprvé objeven už v roce 1940.

Více si o účincích CBN můžete přečíst v tomto článku.

 

Jak CBN užívat?

Nejčastěji je CBN užíváno v podobě olejů, kapek nebo kapslí – ty obvykle obsahují extrakt z celé rostliny a jsou označeny jako full spectrum. Často na ně můžete narazit i v kombinaci s CBD. O tom, jak přípravek dávkovat, se dozvíte na balení každého z produktů, záleží však na mnoha faktorech, jakými jsou váš věk, hmotnost nebo potíže, od kterých má tato látka ulevit. Doporučujeme začínat na velice nízkých dávkách, což jsou asi 3 kapky denně. Následně může být dávkování postupně navyšováno.

1 položek celkem
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz