CBG oleje

Kanabigerol alias CBG patří do skupiny konopných kanabinoidů rostlinného původu bez omamných účinků. Je tedy plně legální, ačkoliv se získává z konopí. Přestože není CBG tolik známý, jedná se o jeden z hlavních kanabinoidů a v rostlině hraje důležitou roli. Navzdory tomu, že v České republice je populární spíše CBD, také CBG produkty mají co nabídnout. Jsou neprávem upozaďovány, přestože mají významné antibakteriální a protizánětlivé účinky.

 #ShowMore#

Co je vlastně CBG?

Kanabigerol je stavebním kamenem, ze kterého v rostlině konopí vznikají všechny ostatní kanabinoidy. Právě proto je poměrně vzácný, rostlina této účinné látky obsahuje jen asi 1 %. To je také důvodem, proč jsou CBG kapky výrazně dražší než ostatní oleje.

 

Jaké jsou účinky CBG?

CBG je nyní dostupný ve formě oleje, kapek a tinktur. Jaké jsou jeho specifické účinky na lidské zdraví? Podporuje přirozenou imunitu a pomáhá uchovat normální hladinu cholesterolu a glukózy v krvi. To přitom není zdaleka všechno. Prospívá také kardiovaskulárnímu systému člověka, podporuje chuť k jídlu a přispívá k normální činnosti svalů a kloubů. Zároveň působí proti mikrobům, pomáhá při chronickém zánětlivém onemocnění střev a v boji proti nádorovým onemocněním. Hodí se i jako pomocník v léčbě zelenému zákalu. Po CBG doporučujeme sáhnout také v případě, že trpíte problémy s močovým měchýřem.

Více si o účincích CBG můžete přečíst v tomto článku.

 

Jak CBG užívat?

Dávkování CBG oleje a kapek je velmi individuální. Nejprve se doporučuje kapat nalačno pouze jednu kapku pod jazyk, nechat ji několik minut působit a posléze spolknout. Postupem času je možné dávku navýšit pro dosažení individuálně stanoveného cíle. V případě, že pocítíte nevolnost, je dobré dávku snížit na předchozí, která vám nečinila potíže. CBG je přírodní látka, takže je k lidskému tělu šetrné, přesto by se mu měly vyhnout těhotné a kojící ženy.

Dávkování CBG kapek závisí nejen na problému, který se s pomocí CBG snažíte řešit, ale také na vaší tělesné konstituci a především koncentraci daného CBG oleje. Vždy se proto řiďte doporučením uvedeným u konkrétního produktu a začínejte s malými dávkami, které postupně navyšujte podle potřeby.

3 položek celkem
stillchill cbg cbgolej cbgoil olej oil oleje oils 5%cbg 5%
1 099 Kč
419
stillchill cbg cbgolej cbgoil olej oil oleje oils 10%cbg 10%
1 999 Kč
422
stillchill cbg cbgolej cbgoil olej oil oleje oils 15%cbg 15%
2 899 Kč
425
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz